МАЛА ХЕ ГОВЗА 1 УСКОРО У РЕДОВНОЈ ПРОИЗВОДЊИ СТРУЈЕ: ГОДИШЊИ ПРИХОД ОПШТИНИ 100 000 КМ

MHE-Govza-2-650x411

Регулаторна комисија за енергетику Републике Српске одржала је у Фочи јавну расправу о нацрту дозволе за производњу електричне енергије бањалучког предузећа Електрос у Малој хидроелектрани “Говза Б-Г-1” на истоименој ријеци у Јелечу код Фоче.

binära optioner nybörjare

Максимална инсталисана снага ове проточне електране са двије турбине, која је у априлу прошле године пуштена у пробни рад, је 4,9 мегавата.

opzioni binarie 60 secondi bande di bollinger

Један од власника “Електроса” Брацо Ступар каже да ће ова електрана убрзо добити дозволу и сертификат и да ће у априлу или мају кренути у редовну производњу.

Buy cheap Tastylia online without a prescription

-Према пројектној документацији, годишње би требало да производи 22 милиона киловатчасова електричне енергије, што је отприлике довољно за читаву Фочу, а вријеме ће показати колико ће имати воде и колику прозводњу ће остваривати. У градњу је уложено од 12 до 13 милиона марака и тренутно запошљава пет радника-рекао је Ступар.

opzioni binarie demo sito vero

Он је објаснио да концесиона накнада износи пет одсто од укупних прихода од производње струје, те да се од накнаде, коју убира ресорно министарство, 80 одсто средстава слијева у општински, а 20 одсто у републички буџет.

binaire opties reviews

-Годишња концесиона накнада требала би да износи најмање 100.000 марака-рекао је Ступар.

http://blog.halobiz.co.nz/?chebyrek=iforex-online-trading&16f=e4 iforex online trading

Начелник општине Фоча Радисав Машић је рекао да је све што је овом инвестицијом планирано завршено на вријеме.

Buy Tastylia (Tadalafil) Without Prescription Online

-Она је већ сада запослила пет људи, а од концесионе накнаде у нашем буџету очекујемо 100.000 марака годишње, што је за нас врло значајно, тако да са радошћу очекујемо почетак градње и других хидроелектрана на подручју наше општине. Једна од њих такође се гради у Јелечу и према динамици радова мислимо да ће у овој години бити завршена-рекао је Машић.

Inköps Atarax online utan recept