OK FEST DOGAĐAJ OD POSEBNOG ZNAČAJA ZA FOČU

Bogat i atraktivan program Petog Nektar OK festa, koji će se održati na Tjentištu od 6. do 8. jula, obećava da će se i ove godine nastaviti trend rasta broja posjetilaca ovog jedinstvenog festivala, istaknuto je u Foči na sastanku organizatora sa predstavnicima lokalne uprave.

Fočacima je stalo da se još jednom pokažu kao dobri domaćini pa su na sastanku sa organiztaorima detaljno precizirane obaveze i zadaci Doma zdravlja, Vatrogasne jedinice, Komunalnog preduzeća, Turističke organizacije, inspekcijskih organa, policije i drugih službi, koje će dežurati na Tjentištu za vrijeme OK festa.

Načelnik opštine Foča Radisav Mašić kaže da je OK fest za ovu lokalnu zajednicu događaj od posebnog značaja.

“Sve naše službe uključene su u funkciju održavanja festivala. Naša je obaveza i da obezbijedimo da što više mladih može da ode na Tjentište, tako da ćemo organizovati prevoz iz Foče, a Turistička organizacija je registrovala sve naše građane koji imaju stanove i sobe za izdavanje”, rekao je Mašić.

Direktor OK festa Dubravko Suvara kaže da ove godine očekuju još veći priliv gostiju i u Foči i na Tjentištu.

„Ako nas posluži vrijeme, siguran sam da će ovo biti jedan od najboljih muzičkih događaja ovog ljeta u regionu”, rekao je Suvara.

On je napomenuo da je, kao i prošle godine, mnogo veća potražnja za hotelskim smještajem nego što Tjentište i Foča mogu da pruže.

“Aalternativa je kamp na Tjentištu i privatni smještaj, kako u samom gradu, tako i na području koje gravitira Tjentištu. Kako festival raste, smještaj je sve izraženiji problem, ali mislim da će festival, čiji cilj i jeste promocija prirodnih ljepota i turističkih potencijala Foče, uticati na to da se u skorije vrijeme počne investirati u hotelski smještaj”, rekao je Suvara.

Posjetioci, kojih će i ove godine biti najviše iz zemalja bivše Jugoslavije, ali sve više i sa raznih krajeva Evrope i svijeta, osim u bogatom muzičkom programu na Tjentištu će uživati i u obilasku netaknute prirode Nacionalnog parka “Sutjeska”, a imaće i mogućnost da isprobaju rafting na Tari i Drini.

Na festivalu, koji se održava nadomak prašume Perućica, ove godine prvi put će uz bendove iz regiona, nastupiti i svjetske muzičke zvijezde- Stereo emsiz i Rudimental didžej set.

Između ostalih, na Tjentištu će prvi put nastupiti i Džiboni, Ritam nereda, Obojeni program, Kiril Džajkovski, Džinks, dok se na Sutjesku vraćaju Hladno pivo, Elemental, Ateist rep i Ortodoks Kelts.