RIJEKA I CRVENA ZVEZDA ODLUČUJU POBJEDNIKA FUDBAL FRENDSA

Omladinci „Rijeke“ i „Crvene zvezde“ igraće večeras na Gradskom stadionu u Foči u finalu 14. Međunarodnog omladinskog turnira „Fudbal frends“.

Do trećeg uzastopnog finala i prilike da osvoje treću titulu, Riječani su stigli pobjedom protiv „Maribora“ rezultatom 3:1, dok je „Zvezda“ sa minimalnih 1:0 u polufinalu savladala domaću „Sutjesku“.

„Rijeka“ je još jednom pokazala odličnu igru, a do trijumfa je stigla sa dva gola Filipa Zrilića i jednim Jasmina Omerovića, dok je jedini gol za „Maribor“ postigao Rene Rantuša.

Trener „Rijeke“ Mijo Dadić istakao je da je atmosfera na turniru izuzetna i da imaju veliki motiv da odbrane titulu.

„Za budućnost naših igrača ovaj turnir mnogo znači, jer su sve ekipe vrhunske i svi se mnogo trude. U finalu, neka pobijedi bolji“, rekao je Dadić.

„Crvenu zvezdu“ je do reprize prošlogodišnjeg finala sa „Rijekom“ doveo Milo Đurković, koji je postigao jedini pogodak u susretu sa žilavim domaćinom, koji je protiv favorizovanog protivnika prikazao odličnu igru.

Trener „Crvene zvezde“ Dejan Simić rekao je da je „Rijeka“ sjajna ekipa i da se nada da će publika uživati u finalnom meču.

I „Zvezda“ će u slučaju da trijumfuje stići do treće titule prijateljstva.

Beogradski crveno-bijeli u Foči su bili najbolji na prvom i sedmom turniru 2005. i 2011. godine.

Utakmica za treće mjesto između „Sutjeske“ i „Maribora“ igra se u 17,30, a veliko finale između „Rijeke“ i „Crvene zvezde“ u 20,00 časova.

Rezultati razigravanja od 5. do 8. mjesta:

Budućnost-Vardar 7:1,

Željezničar-Tjencin 2:1.

Meč za sedmo mjesto: Vardar-Tjencin 6:1.

U susretu za peto mjesto igraju Budućnost-Željezničar.