ЛОКАЛНА УПРАВА ОСУДИЛА СКРНАВЉЕЊЕ ЦАРЕВЕ ЏАМИЈЕ

Руководство општине Фоча одржало је данас састанак са којег је најоштрије осуђено скрнављење Цареве џамије у Фочи.

У саопштењу упућеном након састанка, којем су присуствовали одборници скупштинске већине, начелник општине Радисав Машић, замјеник начелника Зоран Елез, предсједник Скупштине Изет Спахић и потпредсједник парламента Силвана Вуковић, наводи се да локална управа најоштрије осуђује вандалски чин скрнављења вјерског објекта и од надлежних органа полиције тражи да у најкраћем року открију починиоце и предају их правосудним органима, који ће предузети законом прописане мјере.

„Скрнављење вјерских објеката ружан је, нецивилизацијски и противзаконит чин, који осуђују сви грађани општине Фоча“, наводи се у саопштењу.

Полицијској станици јуче је пријављено да је у периоду од 13. до 19. јануара непознати извршилац или више њих, на помоћном објекту Цареве џамије у Фочи поломио два прозорска стакла и на фасади исписао “Партизан шампион” и “Шиш”, те нацртао три крста са четири слова “С”.