ОТВОРЕН СЕРВИС ЦЕНТАР ЗА ДЈЕЦУ СА ТЕШКОЋАМА У РАЗВОЈУ

Сервис центар „Трачак наде“ за породице дјеце и особа са потешкоћама у развоју који пружа психо-социјалну помоћ за 56 корисника из Фоче и Чајнича отворен је данас у Фочи.  Дневни центар, који је захваљаујући пројекту УСАИД-а у вриједности од 50 000 марака прерастао у Сервис центар отворили су Морин Кормак, амерички амбасадор у БиХ и Радисав Машић, начелник општине Фоча.

Амбасадорка Кормак истакла је да Сервисни центар у Фочи представља врло важан модел имплементације пројеката у РС и БиХ, а то је јавно-приватно партнерство.

-Општина Фоча обезбиједила је објекат, Удружење „Трачак наде“ врло је било посвећено у свом раду којe је ово успоставилo, ту су и приватни донатори, а УСАИД је успио обезбиједити средства да би се овај пројекат покренуо-рекла је Кормакова.

16251230_10212665264608889_491427801_o

Она је навела да је у БиХ скоро пола милиона људи са инвалидитетом или потешкоћама у развоју, од чега је 30 000 дјеце.

-УСАИД је до сада помогао и отворио три Сервис центра у БиХ, у Сарајеву, Бањалуци и у Фочи, који покривају шире подручје, али очигледно је да још пуно тога треба урадити у овој области-рекла је Кормакова.

Јелена Вилотић, предсједник Сервис центра „Трачак наде“ каже да је у Центру запсолен и стручни кадар који ради и са дјецом и са њиховим родитељима. Очекује да ће се уз помоћ донатора и општине Фоча изнаћи трајно рјешење за њихове кориснике.

-Ми настављамо и даље са радом, надамо се да нећемо остати на овоме, да ћемо након годину дана када се заврши пројекат УСАИД-а у Фочи, имати трајно рјешење, како би све ове породице живјеле достојним животом, као и сви остали грађани-рекла је Вилотићева.

16245043_10212665266168928_1381082163_o

Од свог оснивања, “Трачак наде” велику помоћ има од општине Фоча, која му је прошле године обезбиједила просторије, а сада их проширује, како би били задовољени услови пројекта.