ПОСТАВЉЕН АСФАЛТ НА ЖЕЉЕЗНОМ МОСТУ НА ДРИНИ

Нови жељезни мост на ријеци Дрини у насељу Доње Поље асфалтиран је данас, а ускоро ће почети монтажа пјешачких стаза и уградња расвјете чиме ће коначно бити завршена његова реконструкција.

Мост је сачувао првобитни изглед, како то налаже његов статус националног споменика културе БиХ, а имаће двије коловозне траке и пјешачке стазе.

Послије 23 године од НАТО бомбардовања у којем је порушен, својим новим димензијама представљаће украс града, а тиме ће се ријешити велики саобраћајни и комунални проблем на подручју Фоче.

-Мост још није званично отворен, али је за пјешаке остављен пролаз како би га могли користити-речено је у општини.

Обнова моста почела је у мају 2016.године, а извођач радова  је зворничко предузеће “Еникон градња”.

Реконструкцију заједно финансирају Влада РС и општинска управа у износу од три милиона КМ.