ПОТПИСАНИ УГОВОРИ О СТИПЕНДИЈАМА СА 168 СТУДЕНАТА

Стотину шездесет осморо студената који ће у текућој академској години примати стипендију из општинског буџета потписали су уговоре о стипендирању са начелником општине Фоча Радисавом Машићем.

Стипендије су добили студенти са најмањим просјеком оцјена 7,50, као и дјеца погинулих бораца, ратних војних инвалида, дјеца чији родитељи се налазе на списку социјалних категорија и дјеца незапослених родитеља.

Мјесечна примања олакшаће трошкове студирања, истиче Марија Костовић, студенткиња друге године Медицинског факултета.

-Значиће ми и за набавку књига, џепарац, а олакшаће и родитељима јер имам и брата и сестру који такође студирају-каже Костовићева.

Милану Митровићу, студенту четврте године Електротехничког факултета стипендија ће покривати смјештај у дому.

-Олакшаће ми завршну годину студија, а пошто сам данас потписао уговор и за сестру која студира Биологију у Подгорици, двије стипендије од општине значиће и да мало растеретимо родитеље који нас финансирају-задовољан је Митровић.

Радисав Машић, начелник општине Фоча рекао је да је за ове намјене у општинском буџету планирано око 150 000 марака, а стипендије у износу од 80 до 100 марака, зависно од године студија, биће исплаћиване у наредних десет мјесеци.