У НЕДЈЕЉУ ИЗБОРИ ЗА ЧЛАНОВЕ САВЈЕТА МЈЕСНИХ ЗАЈЕДНИЦА

Избори за чланове савјета мјесних заједница на подручју општине Фоча биће одржани у недјељу 23.априла, а право гласа има17 160 грађана.

Грађани ће на 24 бирачка мјеста, која ће бити отворена од 9 до 17 часова, гласати поименично за кандидате путем отворених листа.

Кандидате је предложило осам овлашћених предлагача од којих је шест политичких партија и двије групе грађана.

Предсједник Општинске изборне комисије Бранимир Радовић рекао је да ће од укупно 26, избори бити одржани у 24 мјесне заједнице.

-Изузетак се односи само на Викоч и Слатину гдје је процијењено да не постоје сви услови за одржавање избора, а они ће се одржати по испуњавању услова. Спремни су гласачки листићи, одређена бирачка мјеста о којима је јавност упозната. Гласање се може обавити било којим инфетификационим документом, лична карта, возачка дозвола или пасош-рекао је Радовић.

У седам градских мјесних заједница међу којима су Центар, Горње Поље, Доње Поље, Душаново, Лазарево, Брод и Миљевина бира се по седам кандидата,  за колико се и гласа, а за  преостале мјесне заједнице бира се по пет чланова.

Резултати избора биће познати у понедјељак 24.априла.