Бугарски сликари се представили у Фочи

У Центру за културу И информисање отворена је изложба слика девет бугарских аутора, на „Арт симпозијуму Јахорина“. На изложби су се представили Мирјана Савова, Мариа Златанова, Магдалена Николова, Светла Радулова, Ива Владимирова, Делиа Чаушева, Браико Христов Браиков, Божидар Танев и Данчо Захариев, са 16 слика, урађеним техникама уље на платну и акрил.

Изложбу су отворили амбасадор Бугарске у БиХ Ангел Ангелов и начелник општине Фоча Радисав Машић.

Ангелов је рекао да му је драго што је изложба отворена у Фочи, која је побратим бугарске општине Пештера.

Начелник општине Фоча Радисав Машић  најавио је да ће, у оквиру сарадње са општином Пештера, фочанско културно-умјетничко друштво гостовати у Бугарској. Машић је истакао да очекује повезивање ове двије општине и путем привредне сарадње.

Изложба у Фочи организована је у оквиру Мајских дана духовности, културе, а биће отворена до 18. маја.