Фочански рафтери између Дрине и Саве у најугроженијем селу, у Бијељини стање тешко

На подручју Бијељине данас је стање изузетно тешко, потврдили су нам рафтери из Фоче који су ангажовани на евакуацији становништва. У контакту који смо данас остварили са рафтерима сазнали смо да се налазе у рејону бијељинских села између Дрине и Саве, гдје је највећа количина воде која се излила. Тренутно су у Велином Селу, које је најугроженије, гдје је висина воде преко два метра са тенденцијом благог пораста. У том селу наши рафтери су евакуисали сво становништво, док је остала стока која се није могла евакуисати. Дарко Даниловић нам је потврдио да су сви рафтери из Фоче добро, да им здравствено стање није угрожено, те да су у контакту радио везом. Тренутно провјеравају објекте у Велином Селу, након чега ће бити распоређени на другу локацију.

Екипе из Фоче изузетно су предане спашавњу угроженог становништва те одрађују највећи дио посла од свих рафтинг екипа.

Вода је наставила да продире преко урушеног дијела савског насипа на локацији “Височ”, упркос великим напорима на његовој одбрани, саопштено је из Штаба за ванредне ситуације града Бијељина. Укупно је евакуисано 6.000 становника, од којих је 500 збринуто у прихватним центрима у основним школама “Кнез Иво од Семберије” и “Вук Караџић” у Бијељини, Гимназији “Филип Вишњић”, спортској дворани у Бијељини и ђачком дому у којем су смјештена стара лица. Од раније је у касарни и Соколском дому смјештено 288 лица.  Осим тимова из Бијељине и екипа Оружаних снага БиХ, полиције, “Електро-Бијељине”, на том подручју су ангажовани и тимови из Фоче, Вишеграда, Рудог, Сребренице, Мостара, Горажда, а данас поподне се очекује долазак специјалног спасилачког тима из Велике Британије од 33 члана и шест камиона. Бијељини је тренутно најпотребнија помоћ у људству да би били утврђени преостали насипи и канали, саопштено је данас из Градског штаба за ванредне ситуације.