НЕМА ОПАСНОСТИ ОД ПОПЛАВА У ФОЧИ

Из Цивилне заштите општине Фоча саопштено је да Хидроелектрана Мратиње ради са три турбине и да ће услед таквог рада кроз Фочу тећи од 170 до 180 метара кубних додатне воде на већ постојеће стање.
Та количина воде неће представљати опасност по становништво и материјална добра, те не би требало доћи до излијевања Дрине јер ће се ниво њеног водостаја повећати за неких 15 до 20 центиметара, тврде у општинској Цивилној заштити.
Доток на ХЕ Мратиње од водотока у Црној Гори је 140 метара кубних, што ће довести до благог смањења нивоа воде у Пивском језеру. Доток на ХЕ Вишеград јутрос у 7 часова повећан је и износи 1158 метара кубних у секунди, што представља опасност за насељена мјеста низводно од Вишеграда.
На подручју наше општине водостај ријеке Бистрице је повећан. У Миљевини су поплављене оранице и подрумске просторије једне стамбене зграде.
Водостај Ћехотине је благо порастао али не пријети да угрози становништо и објекте на обали.
Из Цивилне заштите упозоравају становништо  у приобаљу ријека на повећан опрез.