Оптшина Фоча и храм Светог Николе прославили крсну славу

Општина Фоча и храм Светог Николе прославили су данас крсну славу Пренос моштију Светог Николе.

У храму Светог Николе служена Света литургија, а градским улицама прошла је литија, која је кренула од храма Светог Николе до зграде општине и у којој су учествовали ученици основних школа, многобројни грађани, те представници локалне извршне и законодавне власти.

Код Централног спомен обељижеја запаљене су свијеће, након чега је чин ломљења славског колача обављен у згради административне службе општине Фоча.

Начелник општине Фоча Радисав Машић подсјетио је да је ово 21 година од када Фоча слави крсну славу. “Фочаци су, прије скоро 200 година, подигли храм у част Светог Николаја и данас му се молимо да штити и пази наш народ”, рекао је Машић.

Прослави је присуствовао и градоначелник побратимског Крагујевца Верољуб Стевановић који је рекао да је један од разлога доласка у Фочу и сагледавање могућности за привредну сарадњу. Поред њега, крсној слави општине присуствовали су и многобројни гости.

Прослава крсне славе општине и храма Светог Николе завршена је славским ручком у црквеном дому.