Студенти Медицинског факултета прикупљају помоћ за поплављене општине

Студенти Медицинског факултета из Фоче почели су акцију прикупљања помоћи за становништво са поплављених подручја у општинама Републике Српске.

Сва прикупљена помоћ транспортоваће се у угрожена мјеста, заједно са осталом помоћи која ће бити скупљена на подручју нашег града. Штаб за ванредне ситуације општине Фоча  упутиће ће сутра конвој помоћи у поплављене општине.

Студент медицинског факултета Бојан Бољановић каже да се грађани одазивају акцији: -„Акција прикупљања помоћи почела је у сарадњи са деканатом Медицинског факултета и декан Милан Кулић је испред факултета уплатио 1000 КМ за храну а Савез студената Медицинског факултета наставља са прикупљањем хране и осталих потребштина у холу Центра за културу и информисање. Грађани се одазивају и доносе све оно што је потребно угроженом становништу, храну, одјећу, хигијенске препарате“ – рекао је Бољановић.

Студенти апелују на све који могу помоћи да се придруже, и помоћ донесу у хол Центра за културу и информисање.