Етно састав Кимвал представљао општину Фоча на међународном фестивалу у Охриду/Македонија

На позив организатора, а под покровитељством начелника општине Фоча г. Радисава Машића, чланови етно састава Кимвал су боравили у Охриду (Македонија), гдје су у периоду од 04. до 08. јула 2014. године, узели учешће на VIII међународном фестивалу фолклора „Разиграно оро“.

У суботу 05. јула 2014. год., након дефилеа градским улицама, у порти храма Свете Софије у Охриду, поред представника из више земаља Балкана, наступио је и етно састав Кимвал, који је уједно и отворио програм. Присутни су имали прилику да чује пет пјесама из богатог репертоара овог састава, а громогласни аплауз најбоље свједочи о томе како су били прихваћени од стране публике.

Захваљујући организаторима, чланови Кимвала су обишли културно-историјске знаменитости Охрида, упознавши се са богатом историјом овог краја Македоније.

Цијели пут је реализован и финансијски подржан од стране општине Фоча.