ПОМЕН НА РОГОЈУ

На спомен – обиљежју на превоју Рогој, на коме су исписана имена 69 српских цивила и бораца погинулих прије 22 године, данас је служен помен – парастос, упаљен су свијеће и положено цвијеће.
Комеморативном скупу присуствовали су изасланик Предсједника Републике Српске, представници Министарства рада и борачко-инвалидске заштите, начелници општина Трново, Калиновик, Фоча и Гацко, представници града Источно Сарајево, као и представници борачких и организација породица погинулих  бораца поменутих општина.
На херојску борбу српског народа и страдање невиних цивила, подсјетила је начелница општине Калиновик Милева Комленовић.
На спомен обиљежје , које су вандали три пута скрнавили, у име општине Фоча цвијеће је положио Радисав Машић, начелник општине Фоча а у име Општинске борачке организације Милош Томовић, предсједник Скупштине борачке организације.