ПОТПИСАН МЕМОРАНДУМ О ИЗГРАДЊИ 20 КУЋА

По пројекту обнове стамбених јединица за расељена лица у Босни и Херцеговини из средстава Саудијског фонда за развој, на подручју општине Фоча финансираће се изградња 20 кућа за повратнике српске националности.
Меморандум о разумијевању  у  провођењу тог пројекта потписали су министар за избјегла и расељена лица Републике Српске и начелник општине Фоча Радисав Машић.
У Фочи ће се поред овог пројекта, изградити још 11 кућа за избјегла и расељена лица српске националности, о чему су уговори већ потписани, завршена је пројектна документација и одабран извођач. Радови ће, како се очекује, почети за десетак дана.
У међувремену ће се урадити пројектна документација за 20 кућа и расписати јавни позив за извођаче радова.
Сви ови стамбени објекти раде се по систему “кључ у руке”.