НАЧЕЛНИК ОПШТИНЕ ЧЕСТИТАО ХИРУРЗИМА УНИВЕРЗИТЕТСКЕ БОЛНИЦЕ

Руководиоцу љекарског тима проф. др Вељку Марићу, љекарима и медицинском особљу Клиничко-болничког центра Фоча, који су први пут у дугој историји здравства у Фочи, извели веома сложен оперативни захват, честитао је начелник општине Радисав Машић.

„Поносан сам што Фоча има такве љекаре и такву здравствену установу“ –  стоји у честитци начелника општине.

Да подсјетимо, оперативни тим Клиничко-болничког центра у Фочи, којим је руководио проф.др Вељко Марић успјешно је спојио одсјечено стопало двадесетогодишњем младићу из Вишеграда.

Подухват је утолико већи ако се зна да је одсјечено стопало остало у колима у којима је дошло до саобраћајног удеса, и да је у Болницу допремљено сат времена након пацијента.

У 60 годишњици постојања Болнице у Фочи ово је први захват ове врсте а извели су га, поред проф. Марића, млади љекари: Максим Ковачевић, Борко Давидовић, Огњен Милинковић и Далибор Потпара.