СТРАТЕГИЈА РУРАЛНОГ РАЗВОЈА ОПШТИНА ФОЧА И ПЛУЖИНЕ БИЋЕ УРАЂЕНА ДО 10. НОВЕМБРА

У току је израда Стратегије руралног развоја општина Фоча и Плужине, која се ради у оквиру програма из прекограничне сарадње ове двије општине.
Директор Института за територијални економски развој „Интер“ из Београда, Драгиша Мијачић који ради на изради стратегије, каже да је израда стратешког документа први корак развоја.„Када се изради касније треба да се реализује. Оптимиста сам да ће ово бити документ који ће помоћи и стимулисати развој Фоче и Плужина“, каже Мијачић.

Стратегија руралног развоја биће усмјерена на правце развоја пољопривреде и туризма. „Конкретније тамо гдје се ове области додирују а то је понуда здраве хране. То је привилегија и предност овог подручја. Стратегија ће дати дати одговор гдје ми то требамо ићи и на који начин“, истакла је замјеница начелника општине Фоча Раденка Срндовић.

Нацрт стратегије биће урађен до 10.новембра, након чега ће коначан документ бити упућена у скупштинску процедуру.