АКЦИЈА ЧИШЋЕЊА ГРАДА

Општина Фоча организовала је акцију чишћења туристичких дестинација у граду у оквиру пројекта “Одрживи прекогранични развој општина Фоча и Плужине”.

У акцију су се укључили ђаци основних и средњих школа, радни вод општине и радници предузећа „Комуналац“.

-Очистили смо школу, пут према аква парку „Ушће“, дјечији вртић и просторе око зграда. Поручујем грађанима да не бацају смеће око ријека и у граду, када већ имамо довољно канти за отпатке-каже ученица ОШ „Свети Сава“ Маша Милановић.

Сања Млађеновић, пројектни службеник у општини Фоча каже да се ова кација оргаизује другу годину заредом.

-Ученици су чистили своја школска дворишта и просторе око њих, док су радни вод општине и радници комуналног предузећа чистили путни правац Брод на Дрини-Копилови-Шћепан поље. За данас је била планирана и акција чишћења ријеке Таре у којој би учествовали рафтери из Фоче, али због високог нивоа ријеке ова акција ће бити помјерена за други дан-рекла је Млађеновићева.