СРПСКА ЦЕНТРАЛНА БИБЛИОТЕКА „ПРОСВЈЕТА“ ФОЧА ОБОГАТИЛА КЊИЖНИ ФОНД

Српска централна библиотека „Просвјета“ у Фочи обогатила је књижни фонд са 546 нових издања, захваљујући сопственим и средствима изгранта за културу општине.

Како би нови наслови били што примамљивији читаоцима, руководство библиотеке набавило их је на 59. Међународном сајаму књига у Београду који су недавно посјетили.

Директор ове установе Славице Дивјак-Обреновић кажеда су међу новим издањима најчитаније књиге и познати бестселери.

-Набавили смо бројна издања од аутора Весне Дедић Милојевић, Паола Коеља, Тони Парсонса, познате књиге Владимира Кецмановића, затим едицију `1914-1918.`, коју је издао `Прометеј` у сарадњи са РТС-ом, а што нам је посебно драго набавили смо и едицију Матице српске `10. вијекова српске књижевности. Набавили смо и бројне књиге за Дјечије одјељење-рекла је Обреновићева.

Она је позвала све суграђане да уживају у читању најновијих књига.

За ове намјене библиотека је издвојила 5.000 КМ, од чега 3.000 КМ из сопствених извора, а 2.000 марака из гранта за културу општине Фоча.