БУЏЕТ ЗА НАРЕДНУ ГОДИНУ 10.4 МИЛИОНА КМ

Одборници Скупштине општине Фоча, на 22. редовној сједници, усвојили су буџет општине за 2015. годину у висини од 10.450.000 КМ.

Четрнаест одборника гласало је за, осам је било против, док је један одборник био уздржан.

Одборници су претходно, већином гласова, усвојили и ребаланс буџета за 2014. годину у износу 11.200.000 КМ.

Одборници СДС-а, који уз СНСД, ДНС и СП, чине скупштинску већину, истакли су да буџет није идеалан и да у овом тренутку не може да буде развојни, али да испуњава основне задатке и да ће све обавезе према корисницима бити на вријеме извршене.

У току скупштинске расправе, одборници опозиционе Нове социјалистичке партије уложили су десет амандмана, од којих ниједан није усвојен.

На приједлог Клуба одборника СДС-а, сједница је прекинута на половини дневног реда, који има укупно 18 тачака.

Разлог за прекид биле се неодложне приватне обавезе одборника због којих нису могу присуствовати наставку сједнице.

Преостале тачке дневног реда биће разматране на наставку сједнице који ће ускоро бити заказан.