НАЦРТ РЕБАЛАНСА БУЏЕТА ЗА 2014. И НАЦРТ БУЏЕТА ЗА 2015. ГОДИНУ УПУЋЕНИ НА ЈАВНУ РАСПРАВУ

Скупштина општине Фоча упутила је у јавну расправу нацрт ребаланса буџета општине за ову и нацрт буџета за наредну годину.

Овогодишњи буџет, са 10.380.000 смањен је на 9.940.000, највише због чињенице да је умјесто планираних милион и по марака кредита подигнуто милион и сто хиљада.

За наредну годину, нацртом је планирано да укупна буџетска средства износе 9.580.000 КМ.

Јавне расправе за оба документа одржаће се 5. децембра, за општинске установе и спортске организације и 8. децембра за мјесне заједнице и удружења грађана.

Приједлог одлуке о измјенама регулационог плана за Чоходор Махалу враћен је на дораду, док су усвојене измјене одлуке о расподјели средстава од продаје шумских сортимената.

У 2014. години, умјесто планираних 650 хиљада, та средства су повећана на 700 хиљада марака.