Новогодишњи мини сајам креативаца

Општина Фоча и Туристичка организација општине Фоча у четвртак 25. децембра на Градском тргу организују Новогодишњи мини сајам креативаца.

Циљ Сајма је да уприличи презентацију креативног рада грађана Фоче како би се шира јавност упознала са њиховим умијећима и талентима, као и резултатима рада.

Организатори позивају грађане које се баве креативним радом из хобија, као додатном или основном дјелатношћу, да се пријаве за учешће на поменутој манифестацији, до уторка 23. децембра, до 12 часова.

Мини-сајам креативности први пут је одржан прошле године, када је 11 фочанских креативаца изложило украсне флаше, корпице, плетене лустере и лапме, разне сувенире са мотивима природних љепота Националног парка “Сутјеска”, рафтинга ријеком Таром и других знаменитости Фоче.

Сајам је изложбено-продајног карактера, а њиме ће уједно почети традиционалне “Јануарске свечаности” у Фочи, које ће трајати до 29. јануара, за када је заказан избор најбољег спортисте ове општине.