НА ПРОЉЕЋЕ КРЕЋЕ ПРВА ФАЗА РЕГИОНАЛНОГ СТАМБЕНОГ ПРОГРАМА ИЗБЈЕГЛИХ И РАСЕЉЕНИХ

Општина Фоча једна је од девет општина из РС које су заједно са још тринаест општина из Федерације БиХ укључене у Регионални програм стамбеног збрињавања избјеглог и расељеног становништва.

У оквиру овог пројекта који ће се реализовати у три фазе у Фочи ће бити изграђено 40 стамбених јединица.

-Реализација пројекта почиње на прољеће, а у првој фази на подручју наше општине биче изграђено 15 кућа. Укупна вриједност прве фазе пројекта је 2 668 500 евра, а средства су обезбиједили Развојна банка и Вијеће Европе-потврђено је из кабинета начелника општине Фоча.

Међуинституционални споразуми којима ће свечано бити обиљежен почетак провођења Регионалног програма стамбеног збрињавања у БиХ данас је потписан у Сарајеву, а међу потписницима су Министарство за људска права и избјеглице БиХ, Федерално министарство расељених особа и избјеглица и Министартсво за избјеглице и расељена лица Републике Српске, као и други учесници овог пројекта.

Планирано је да овим пројектом стамбено збринуто буде око 5.400 породица, од чега у РС 4.200. Ријеч је о 1.200 српских, 1.800 хрватских и 1.200 бошњачких породица