ЗАВРШЕН ПРОЈЕКАТ „РУКА РУЦИ-ДВА“

Удружење за помоћ и развој “Хајде” из Сарајева подијелило је данас пољопривредницима из Фоче и Устиколине 14 сетова за прераду воћа, који се састоје од механичке дробилице и жећке за цијеђење воћа, чиме је завршен пројекат “Рука руци – два”.

Укупна вриједност пројекта, у којем је учествовало 30 воћара, по 15 из ове двије општине, износила је 27.600 долара, а вриједност данашње испоруке је око 9.000 КМ.

Раније је сетове за прераду воћа добило 16 пољопривредника, а за преосталих 14 помоћ је обезбијеђена уштедама у пројекту.

Пројекат је финансирала Амбасада САД у БиХ, а дјелимично општине Фоча иУстиколина.

Менаџер Удружења “Хајде” Азема Авдушиновић најавила је пројекат “Рука руци – три”, који би са властима двије општине требало да се озваничи наредне седмице, а подразумијеваће сличне активности у области пластеничке производње поврћа.