САВРЕМЕНИ ТУРИСТИЧКИ ИНФО ЦЕНТАР КРАСИ ЦЕНТАР ГРАДА

Модерно опремљени туристички инфо-центар за туристе који ради при општинској Туристичкој организацији отворен је на атрактивној локацији у једној од најпрометнијих улица у центру града. Осим информација и сувенира, туристи ће моћи да погледају и мултимедијалне презентације о природном и културно-историјском наслијеђу и туристичким потенцијалима. Двадесет четири сата биће доступан и интерактивни излог са свим информацијама на више страних језика. На интерактивном излогу – информације о смјештајним капацитетима, мапе и фотографије о природним и културно-историјским знаменитостима Фоче, од Националног парка “Сутјеска”, до рафтинга Таром и Дрином и пјешчаних пирамида. Центар је опремљен путем пројекта „Прекогранична сарадња општина Фоча-Плужине“. Раденка Срндовић, замјеник начелника општине и координатор пројекта из општине Фоча рекла је да је адаптација простора и набавка опреме коштала више од 40.000 марака. -Направићемо нов приступ, па ћемо путем интерактивног излога информисати наше грађане, али и оне који долазе у посјету, о важним активностима и догађајима у нашој локалној заједници. У сусједном простору, који је такође адаптиран, имаћемо равославну сувенирницу, а и сам инфо-центар пружаће могућност продаје сувенира, да би наши туристи понијели лијепу успомену из Фоче-рекла је Срндовићева. Туристима су на располагању бројни садржаји на подручју општине Фоча због чега их је из године у годину све више. Отварањем инфо-центра, у граду ће лакше комуницирати са туристичким радницима. Начелник општине Фоча Радисав Машић рекао је да је туризам један од највећих потенцијала ове општине, те да овај објекат приближава туристичку понуду аинтересованим туристима. -Инфо-центар ће ширити пропаганду о свему што Фоча има да понуди, али ће бити и нека врста агенције која ће моћи да уговара туристичке понуде-рекао је Машић. Љепосава Ђајић иректорка Туристичке организације Фоча каже да је модеран инфо- центар намјештен је пред љетну туристичку сезону у Фочи. – Фоча је добила сувенирницу која је за сада изложбеног карактера, а продаја сувенира требало би да крене до почетка туристичке сезоне. Преговарамо са произвођачима сувенира. Битно нам је да буду оригинални, од природних материјала и да одсликавају туристичке потенцијале-рекла је Ђајићева. Начелник Машић је најавио да ће ове године бити поправљен пут до пјешчаних пирамида у Даничићима, док је пут за рафтере десном обалом ријеке Таре пројектован, али се чека прибављање средстава које локална заједница не може обезбиједити из свог буџета. На подручју општине Фоча, с првомајским празничним данима почињу стизати први туристи и кроз љетњу туристичку сезону до затварања у септембру на хиљаде их ужива на прелијепом простору Националног парка „Сутјеска“ и у рафтинг-камповима на Тари и Дрини.