Уклањање опасних стабала

Орезивањем и уклањањем сувих стабала на мјестима гдје представљају сметњу грађанима и саобраћају радници општинске Цивилне заштите настављају акцију прољећног чишћења и уређења града.

Шеф Одсјека цивилне заштите Чедо Зеловић каже да је општина Фоча донијела одлуку да се уреде или посјеку сва стабла која представљају опасност по становништво и материјална добра, као и она стабла за којa су етажни власници и појединци поднијели пријаву.

-У акцији учествују Цивилна заштита, предузеће Комуналац и општинско Одјељење за стамбено-комуналне послове . Понекад уклонимо и цијела стабла, а углавном вршимо орезивање, уједно се врши и одвоз-рекао је Зеловић.

Радници Цивилне заштите посјекли су данас гране на стаблу испред хотела, а раније су у потпуности уклонили стабло у Улици Вука Караџића које је представљало опасност по грађане. Акција се, како кажу, наставља и наредне седмице у Улици 9.Маја и Улици Краља Петра.