ГОТОВА ПРОЈЕКТНА ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗА САНИРАЊЕ КЛИЗИШТА У ЈОШАНИЦИ

Општина Фоча завршила је процедуру израде пројектне документације за санирање клизишта на путу Фоча – Јошаница.

У настојању да се дође до најбољег рјешења, којим ће трајно бити отклоњен тај велики проблем становника Мјесне заједнице Јошаница, урађена су три плана.

Комисија се опредијелила за план којим се проблем клизишта трајно рјешава и који ће се, у исто вријеме, најбрже реализовати.

У току је расписивање јавног огласа за избор најповољнијег извођача. Реализацијом овог пројекта грађанима Јошанице ће се обезбиједити услови за проширење пута Болница – Јошаница.

Након санирања клизишта почеће асфалтирање 1.800 метара пута од Јошанице до споменика у Хоџићима. Подсјетимо, прошле године је асфалтирано 1000 метара тог пута, од споменика према центру мјесне заједнице.

За поменуту инвестицију Влада РС је издвојила око 300.000 марака, а Општина око 50.000 хиљада конвертибилних марака.