ПОЧЕЛА РЕКОНСТРУКЦИЈА ГРАДСКИХ САОБРАЋАЈНИЦА

Асфалтирањем коловоза у Светосавској улици у насељу Доње Поље, у дужини око 200 метара, од дјечијег парка до градске апотеке и замјеном ивичњака и тротоара на већем дијелу те дионице, у Фочи је почела прва фаза реконструкције градских саобраћајница

Начелник општинског одјељења за просторно уређење и стамбено комуналне послове Бранка Саламадија рекла је да ће радови коштати 65.000 КМ.

-Средства за ову фазу радова обезбиједило је Министарство за људска права и избјеглице БиХ, одлуком из октобра 2014. године о преусмјеравању и расподјели средстава из 2012. и 2013. године за пројекте обнове и изградње комуналне и социјалне инфраструктуре на просторима гдје живе повратници и расељена лица. Извођач радова је предузеће “Илиџапутеви” из Источног Сарајева, а рок за прву фазу је 45 радних дана-навела је Саламадија.

У општини додају да је у наредној фази, предвиђена санација Његошеве улице у центру града и у наставку моста на Ћехотини.

-Сви ти радови биће финансирани из општинског буџета-рекли су у општини.