УМЈЕСТО КОЛЕКТИВНОГ ЦЕНТРА У МИЉЕВИНИ НИЧЕ НОВА СТАМБЕНА ЗГРАДА

Уговор о изградњи зграде са 20 станова у Миљевини, којом ће након двије деценије, коначно бити распуштен колективни центар у овом насељу, потписали су начелник општине Фоча Радисав Машић и представници Министарства избјеглих и расељених лица РС.

Средства за изградњу објекта обезбједило је ресорно Министарство, док ће општина обезбиједити инфраструктуру.

-Изградња овог објекта почеће одмах након израде пројектне документације-потврдио је начелник општине Радисав Машић.

У колективном центру у Миљевини, који се налази у управној згради бившег Рудника мрког угља, у веома тешким условима, боравило је 20 корисника.

Актуелна локална власт није прихватила раније донесену одлуку по којој је било предвиђено да се откупи управна зграда у којој се налази колективни центар и на тај начин ријеши стамбени проблем станара.

-Тражили смо, и добили подршку Министарства за избјеглице и расељена лица Републике Српске, да изградимо нову зграду у којој ће корисници колективног центра, добити нове станове одговарајуће квадратуре. То је прихваћено тако да ће бити изграђена стамбена зграда са 20 стамбених јединица одговарајућег конфора-рекао је Машић.