ОБУСТАВА САОБРАЋАЈА ТОКОМ САНАЦИЈЕ КЛИЗИШТА У ЈОШАНИЦИ

Санација клизишта “Јамаковина” на локалном путу Фоча – Јошаница почеће сутра , а планирано је да буде завршена за мјесец и по дана.
Из општинског Одјељења за просторно уређење и стамбено комуналне послове обавијестили су грађане да ће у вријеме извођења радова саобраћај на овом правцу бити потпуно обустављен, а да ће се користити алтернативни правац преко Цвилина и Устиколине.
Уговор о санацији клизишта, вриједан 175.000 марака, раније су потписали начелник Фоче Радисав Машић и генерални директор предузећа “Мајнекс” Пале, Вељко Голијанин. Предузеће Мајнекс изабрано је за извођача радова.
Ово клизиште је крајем јануара однијело дио коловоза и МЗ Јошаница практично одсјекло од остатка општине. Геолошка испитивања и компликована техничка процедура диктирали су почетак радова.