ПРЕДСТАВЉАЊЕ БОГАТЕ ГАСТРОКУЛТУРЕ У ЧЕТВРТАК

Осми фестивал гастрономске понуде „Гастро-Фоча“, на којем ће учествовати 20 излагача у организацији општинске Туристичке организације, представиће у четвртак богату понуду традиционалне кухиње и аутентична јела са овог подручја.
Своје специјалитете за дегустацију у мотелу “Бриони” на ријеци Ћехотини изложиће угоститељи, пољопривредни произвођачи, посластичари, пчелари, пекари, риболовци, планинари и сеоска домаћинства.
Љепосава Ђајић, директорица ТО истакла је да су циљеви ове манифестације, промоција туристичких ресурса и заштита гастрокултурне баштине.
Она је додала да ће новина Гатсро феста и право освјежење ове године бити дегустација пива домаће производње и сира по швајцарској рецептури , старој два вијека, из фочанског села Златни Бор.
На манифестацији која почиње у 13 часова своје производе осим Фочака, представиће и посластичари из Чајнича и Соколско друштво из Добруна код Вишеграда.