ОПШТИНА БРИНЕ О ЂАЦИМА

Ученица другог разреда Медицинске школе у Фочи, Вања Пљеваљчић која је након смрти оба родитеља, остала сама да живи у кући у селу Бунови, током школовања биће смјештена у граду. Станарину за ову ученицу плаћаће Општина.

Општина је нашла рјешење и за породицу Предрага Матића из Челебића који има троје малољетње дјеце, од којих најстарије иде у други разред основне школе.

Четвороразредна основна школа у Челебићима је од ове године, одлуком Министарства просвјете и културе, престала са радом. Породици Матић општина је на привремено кориштење додијелила стан.

-На овај начин, као и кроз друге видове социјалне помоћи, настојимо да помогнемо социјално најугроженијим породицама и то ће бити наша политика и у наредном периоду-рекао је начелник општине Фоча, Радисав Машић.

Он је напоменуо да је из општинског буџета, у протекле двије године, обезбијеђено око 400 стипендија, те да је за све ученике обезбијеђен бесплатан превоз до школе.