ОПШТИНА ФОЧА У ПРОЈЕКТУ ЕНЕРГЕТСКЕ ЕФИКАСНОСТИ: НОВИ СИСТЕМ ГРИЈАЊА У УНИВЕРЗИТЕТСКОЈ БОЛНИЦИ ФОЧА

Универзитетска болница Фоча, у оквиру пројекта „Енергетске ефикасности јавних зграда у Републици Српској“, ускоро ће добити нови систем гријања, нову столарију, кров и фасаду, чиме ће се обезбиједити велике уштеде на топлоти и бољи услови за боравак пацијената.

Фочанска болница једна је од 11 установа у БиХ која је обухваћена овим пројектом за који је Влада Републике Српске обезбиједила кредит код Свјетске банке у износу од 12,8 милиона долара.

Меморандум о реализацији пројекта биће потписан у понедјељак, 28. септембра, а потписници су Министарство просторног уређења, грађевинарства и екологије РС, Министарство здравља и социјалне заштите РС, Општина Фоча и Универзитетска болница Фоча.

Тендер за извођење радова, чија је вриједност око два милиона марака, је расписан,а ускоро се очекује почетак радова.

Укупна површина Болнице која ће добити нови систем гријања је око 7.500 метара квадратних.