ОПШТИНА ОБЕЗБИЈЕДИЛА ОГРЕВ ЗА 86 СОЦИЈАЛНО УГРОЖЕНИХ ПОРОДИЦА И ПОМОЋ ПЕНЗИОНЕРИМА

Испорука огревног дрвета за 86 социјално најугроженијих породица у Фочи коју је обезбиједила локална власт почела је данас.

У општини Фоча потврђено је да ће свака породица добити по пет метара кубних исцијепаног огревног дрвета чија је цијена 400 марака.

-Овај вид помоћи ми обезбјеђујемо већ трећу годину заредом, тако да је у посљедње три године огрев добило око 300 породица. За ове намјене из општинског буџета издвојили смо 35 000 марака. Са овом праксом настављамо и убудуће-рекао је Радисав Машић, начелник општине Фоча.

Осим помоћи за социјалне категорије, општина Фоча издвојила је и 15 000 марака за једнократну помоћ пензионерима.

-Једнократну помоћ у износу од 50 КМ добило је 288 пензионера са најнижим примањима. Међу социјално угроженим породицама које ће добити огрев за зиму је и знатан број пензионера-додао је Машић.