ПОЧЕЛО АСФАЛТИРАЊЕ ПУТА ПРЕМА ХОЏИЋИМА

Асфалтирање локалног пута Јошаница-Хоџићи, у дужини од километар и осамсто метара, почело је ових дана, а средства у износу од 300.000 марака обезбиједила је Влада РС, уз учешће општине од 55.000 КМ.

Прошле године, из истих извора, асфалтиран је километар тог пута из смјера Хоџића.

-Пут се асфалтира да би се, прије свега, обезбиједио прилаз споменику невино страдалим Србима тог краја, који су звјерски убијени на Никољдан 1992. године-рекао је Радисав Машић, начелник општине Фоча.

Недалеко од споменика, на иницијативу потомака страдалих, подиже се и спомен црква.

У општини истичу да, из свих тих разлога, асфалтирање пута Јошаница-Хоџићи има посебан значај, а поред осталог, пут је први услов повратка прогнаних на своја имања.