ЗАВРШЕН ПРОГРАМ СТАМБЕНОГ ЗБРИЊАВАЊА „ЗП-10“

Уручивањем кључева новоизграђених кућа за три породице у Фочи, на Тјентишту и Слатини, завршен је програм стамбеног збрињавања „ЗП 10“ који у овој локалној заједници спроводи Министарство за људска права и избјеглице БиХ. .

У оквиру овог програма на подручју општине Фоча укупно је изграђено 12 стамбених јединица по систему „кључ у руке“, од којих је шест породица српске, а шест бошњачке националности.

Пројекат је коштао око 300 000 марака, а општина Фоча обезбиједила је инфраструктуру.

Службеник општине Фоча Лутвија Шукало рекао је да је у пројекту “ЗП-10” остало неутрошено око 14.000 КМ.

-Министарству за људска права и избјеглице послали смо захтјев да се та средства усмјере за четири породице које су остале на списку, а нису им урађени додатни радови да би добили боље услове за живот-рекао је Шукало.

Он је додао да је у општини више од 100 објеката који су санирани, али нису прикључени на електро мрежу због недостатка финансијских средстава, те да је Министарство за људска права и избјеглице БиХ издвојило 110.000 КМ за електрификацију четири повратничка села.