БОРАЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА ФОЧЕ ПРОСЛАВИЛА КРСНУ СЛАВУ

Полагањем цвијећа и паљењем свијећа на Централном споменику погинулим борцима и цивилима из одбрамбено-отаџбинског рата и славским обредом у храму Светог Николе општинска Борачка организација Фоча обиљежила је данас крсну славу Митровдан.

PALJENJE SVIJECA

Срђан Станковић, предсједник Предсједништва Борачке организације Фоча истакао је да је највећи проблем демобилисаних бораца незапосленост.

-Имамо демобилисаних бораца који имају по троје, четворо дјеце која су већ одрасла, а нико од њих нема посла. Што се тиче породица погинулих и ратних војних инвалида већина је стамбено збринута, чиме смо задовољни.Међутим имамо и око 50 до 60 породица погинулих бораца које живе на селу у оронулим кућама, а они су обољели, непокретни, и јављају нам се да траже помоћ у рјешавању стамбеног питања-истакао је Станковић.

FOCA MITROVDAN

Цвијеће на споменик, поводом Митровдана, положила је и делегација општине, предвођена начелником Радисавом Машићем.