ЈОШАНИЦА ДОБИЛА НОВИХ 1 800 МЕТАРА АСФАЛТА

У Мјесној заједници Јошаница пуштена је у саобраћај асфалтирана дионица пута од центра мјесне заједнице према селу Хоџићи у дужини од 1 800 метара.

Инвестиција је вриједна 161 000 марака, а средства је издвојило Министарство пољопривреде и шумарства РС.

Из општине Фоча подсјећају да је на овој дионици прошле године, такође уз помоћ средстава Владе РС, асфалтирано 1 000 метара пута.

-Тако да је укупна инвестиција коју је за ове намјене обезбиједила Влада РС око 300 000 марака-рекао је Радисав Машић, начелник општине Фоча.

Он је додао да су асфалтирањем пута према селу Хоџићи обезбијеђени услови за бржи повратак мјештана овог и других села јошаничког краја, који ће сада моћи да обрађују своја имања, да обнављају порушене куће и да се враћају на своја огњишта са којих су протјерани прије 23 године.

-И ми као локална заједница, а нарочито становници Мјесне заједнице Јошаница обрадовани смо овим пројектом, који отвара перспективу развоја, прије свега сточарства и воћарства на овом подручју-рекао је Машић.