МИНИСТАР САВАНОВИЋ СУТРА У ПОСЈЕТИ ПОРОДИЦИ ДОДЕР

Министар рада и борачко-инвалидске заштите РС Миленко Савановић посјетиће сутра тешко обољелог Божа Додера из Трновача код Фоче, који са супругом и троје дјеце као подстанар живи у веома тешким условима.

Министар ће овој породици уручити једнократну новчану помоћ у највећем дозвољеном износу, као и пакете са храном.

Начелник општине Фоча Радисав Машић, који је недавно посјетио породицу Додер и уручио им 1 000 КМ, рекао је да ће у сарадњи са ресорним министарством изнаћи начине да се овој породици трајно ријеши стамбено питање.

zgrada lazarevo II

Министар Савановић и начелник Машић сутра ће у Фочи породицама погинулих бораца и ратних војних инвалида додијелити кључеве 10 новоизграђених станова у насељу Лазарево.

Уједно ће бити уручена и рјешења о додјели 19 неповратних новчаних помоћи.

-Са још 10 станова, ми смо у Фочи практично завршили програм стамбеног збрињавања породица погинулих бораца и ратних војних инвалида од прве до четврте категорије-рекао је начелник Машић.