ОПШТИНА ФОЧА РАСПИСАЛА КОНКУРС ЗА ДОДЈЕЛУ СТИПЕНДИЈА

Општина Фоча расписала је данас конкурс за додјелу стипендија редовним студентима за текућу академску годину.

Право на стипендију из општинског буџета имају дјеца погинулих бораца и ратних војних инвалида, талентовани студенти са најмањом просјечном оцјеном 7,5, бруцоши са одличним успјехом из средње школе и освојеним наградама на републичким, БиХ и међународним такмичењима, студенти без једног или оба родитеља, корисници социјалне помоћи и истакнути спортисти, а старосна граница за стипендију је 26 година.

Конкурс за стипендије отворен је наредних петнаест дана.

У претходној академској години општина Фоча стипендирала је укупно 180 студената.
Појединачни износи стипендије износили су од 80 КМ до 100 КМ, за шта је из буџета издвојено 160000 КМ.

У протекле три године Општина Фоча одобрила је укупно 578 стипендија за редовне студенте.