СТАМБЕНО ЗБРИЊАВАЊЕ СОЦИЈАЛНО НАЈУГРОЖЕНИЈИХ

У Фочи ће до краја ове године бити изграђене двије стамбене зграде са 35 стамбених јединица. Станове у тим зградама добиће породице које се већ двадесет година налазе у алтернативном смјештају, као и породице из социјалних категорија избјеглог и расељеног становништва.

Вриједност овог пројекта је око два и по милиона марака уз обавезу општине да обезбиједи инфраструктуру.

Општина Фоча је једна од девет општина у Републици Српској које су ушле у овај пројекат који се финансира донаторским средствима, посредством Министарства за избјеглице и расељена лица Републике Српске и Министарства за људска права и избјеглице БиХ-рекао је начелник општине Радисав Машић, који је споразуме о изградњи стамбених јединица раније потписао са ресорним министрима Давором Чордашом и Семихом Боровац.