ОПШТИНА ФОЧА У АКЦИЈИ “САТ ЗА ПЛАНЕТУ ЗЕМЉУ”

Општина Фоча први пут ће подржати овогодишњу акцију “Сат за планету Земљу”, која ће бити одржана 19. марта, у периоду од 20.30 до 21.30 часова.

У том периоду, биће искључена јавна расвјета у центру града-саопштено је из општинског Одјељења за просторно уређење и стамбено-комуналне послове.

На овај начин општина Фоча придружиће се највећој глобалној волонтерској акцији која се организује са циљем да се укаже на неопходност борбе против климатских промјена, као и да се упути снажна порука како је могуће предузети нешто по питању ублажавања климатских промјена и очувања ресурса на планети Земљи.

Први пут, на глобалном нивоу, акција “Сат за планету Земљу” одржана је 2008. године, а организује је Свјетска организација за заштиту природе.

Прошле године акцију је подржало више од 7.000 градова из преко 160 земаља.

Свјетска организација за заштиту природе је овогодишњу акцију “Сат за планету Земљу” посветила климатским промјенама.