ПРЕДСТАВНИЦИ ОПШТИНЕ НА ДВОДНЕВНОЈ РАДИОНИЦИ О МЕДИЈСКОЈ СЛИЦИ ДЈЕЦЕ СА ПОТЕШКОЋАМА

Представници општине Фоча и Центра за ментално здравље који дјелује при фочанском Дому здравља учествовали су на дводневној радионици о медијској слици дјеце са потешкоћама која је одржана на Јахорини под покровитељством УНИЦЕФ-а.

unicef . (1)

Радионица, која је окупила  стручњаке из система социјалне и дјечије заштите, новинаре и активисте ради размјене информација, знања и искустава у вези са концептом социјалне инклузије дјеце, имала је за циљ да се кроз дискусију развију заједничке препоруке за комуникацијске активности како би се у јавности дјеца са потешкоћама представила на достојанствен начин и како би била заштићена њихова права.

Закључено је да је дијалог између стручњака, представника институција, академске заједнице и медијских професионалаца неопходан предуслов за боље информиссње јавности и аргументовано заговарање најбољих политика и пракси за добробит дјеце у БиХ.