ДОМАЋИНСТВА ДОБИЈАЈУ НОВЕ ВОДОМЈЕРЕ

У оквиру прве фазе великог пројекта „Водовод и канализација“, која је у пуној реализацији на подручју Фоче, ових дана почела је монтажа нових водомјера.

Планирано је да се у овој фази угради 2065 нових водомјера, а радове, као подизвођач, изводи предузеће „Извор“.

Из општине подсјећају да ће се првом фазом пројекта изградити примарни цјевовод у дужини од 12,7 километара, нови резервоар за вишу висинску зону, аутоматска хлорна станица и растеретна комора.

-Вриједност инвестиције је око шест милиона КМ, а радови ће бити завршени до краја године-истакли су у општини Фоча.

Упоредо са овом фазом у току је израда пројектне документације за другу фазу за коју ће тендерска документација бити завршена до јуна, како би радови у тој фази започели почетком нове грађевинске сезоне.