НАСТAВЉА СЕ ПРОЈЕКАТ „ПОМОЋ ЗА САМОПОМОЋ“ : ПОСАО ЗА ОСМОРО МЛАДИХ

Начелник општине Фоча Радисав Машић и представници сарајевског удружења „Прогрес“ потписали су данас меморандум о наставку реализације пројекта “Помоћ за самопомоћ” кроз који ће и ове године осморо младих Фочака од 18 до 35 година добити прво шестомјесечно запослење и на тај начин стећи прва радна искуства.

Општина Фоча већ четири године у сарадњи са њемачком фондацијом “Крила наде” и Удружењем “Прогрес” спроводи овај пројекат, чији је циљ да се младима омогући што већа конкурентност на тржишту рада.

До сада је кроз овај програм прошло 32 младих Фочака, углавном из социјалних категорија, а више од 50 одсто њих остало је и даље да ради, на стално или на одређено вријеме.

Планирано је да се са реализацијом овогодишњих пројектних активности крене у јуну.