ЗБОГ РЕКОНСТРУКЦИЈЕ МОСТ ЗАТВОРЕН ЗА САОБРАЋАЈ

Због реконструкције жељезног моста на Дрини која почиње 3.маја мост је од данас у потпуности затворен за саобраћај, и за моторна возила и за пјешаке.

Обнова моста, који је порушен у НАТО бомбардовању, коштаће три милиона марака, а извођач радова је предузеће „Еникон градња“ из Зворника.

Фочаци ће ускоро добити модеран мост са двије коловозне траке како би се саобраћај одвијао у оба смјера, двије пјешачке стазе које ће од коловоза бити одвојене жељезном конструкцијом.

За овај капитални пројекат од вишеструког значаја за локалну заједницу средства ће заједно обезбиједити Општина Фоча и Влада РС, с тим што је општина раније из кредита обезбиједила 300 000 марака, Министарство саобраћаја и веза РС обезбиједило је 400 000 марака, а Влада РС 600 000 марака за 2016.годину. Преостали дио биће обезбијеђен у наредних пет година.