U NEDJELJU KRSNA SLAVA OPŠTINE I HRAMA SVETOG NIKOLE

Služenjem liturgije, svečanom litijom kroz grad i slavskim obredom  opština Foča i hram Svetog Nikole proslaviće u nedjelju 22.maja krsnu slavu, prenos moštiju Svetog Nikolaja.

Nakon služenja svete liturgije koja počinje u 9,00 časova i slavskog obreda u hramu Svetog Nikole,u 11.00 časova uslijediće svečana litija kroz grad,

Litija će se zaustaviti ispred spomenika palim borcima i civilima odbrambeno-otadžbinskog rata  gdje ćeu 11,30 časova delegacije opštine, boračke i organizacije porodica palih boraca i ratnih vojnih invalida položiti cvijeće i vijence.

Nakon toga u zgradi Opštine u 12,00 časova biće obavljen slavski obred, dok je slavski ručak planiran za 13,00 časova u sali hrama Svetog Nikole.

Program obilježavanja krsne slave opštine i svetonikolajevskog hrama počeće u subotu večernjim bogosluženjem u hramu Svetog Nikole u 16,00 časova i Svečanom akademijom u Gradskom pozorištu od 19,00 časova.

happy wheels