У НЕДЈЕЉУ КРСНА СЛАВА ОПШТИНЕ И ХРАМА СВЕТОГ НИКОЛЕ

Служењем литургије, свечаном литијом кроз град и славским обредом  општина Фоча и храм Светог Николе прославиће у недјељу 22.маја крсну славу, пренос моштију Светог Николаја.

Након служења свете литургије која почиње у 9,00 часова и славског обреда у храму Светог Николе,у 11.00 часова услиједиће свечана литија кроз град,

Литија ће се зауставити испред споменика палим борцима и цивилима одбрамбено-отаџбинског рата  гдје ћеу 11,30 часова делегације општине, борачке и организације породица палих бораца и ратних војних инвалида положити цвијеће и вијенце.

Након тога у згради Општине у 12,00 часова биће обављен славски обред, док је славски ручак планиран за 13,00 часова у сали храма Светог Николе.

Програм обиљежавања крсне славе општине и светониколајевског храма почеће у суботу вечерњим богослужењем у храму Светог Николе у 16,00 часова и Свечаном академијом у Градском позоришту од 19,00 часова.