ЗА ПОВРАТНИКЕ И РАСЕЉЕНЕ 60 КУЋА И 20 СТАНОВА

До краја године на подручју општине Фоча биће изграђено 60 кућа и зграда са двадесет станова намијењених избјеглим и расељеним породицама, а укупна вриједност ових инвестиција је око три милиона.

Из општине Фоча подсјећају да је на подручју ове локалне заједнице већ у току изградња 15 кућа по систему „кључ у руке“ у оквиру пројекта Регионалног стамбеног збрињавања.

Наредних дана биће расписани тендери за изградњу 45 кућа, од којих је 20 намијењено расељеним Србима, а 25 повратницима бошњачке националности Пројекат се реализује из средстава Саудијског фонда за развој , а  проводе га ресорна министарства РС и Федерације БиХ-саопштено је из општине Фоча.

Додаје се да ће ускоро бити познато коме ће бити повјерен посао на изгардњи стамбене зграде са 20 станова на Велечеву у којој ће бити збринуте породице које се већ више од двије деценије налазе у колективном центру на Миљевини.